Yardım Kampanyası

    • Yardım Kampanyası
Sevgili Arkadaşlar, GAPGenç Festivale gönül verenler,

uzun bir zamandır Şırnak´ta yapılması planlanan festival için son haftaya girdik. Çok güzel ve dolu dolu bir festival programlandı.

Festivalin ana faaliyetlerinden birisi de bildiğiniz gibi Şırnak il merkezi ve ilçelerine sığınan mülteciler için bir yardım kampanyası idi. Festival için hazırlıklar yapılırken mülteci sorunu çıktı ve gün geçtikçe Şırnak´ta tüm kurum, kuruluş ve vatandaşı ile bir seferberlik halini aldı. Öyle ki festivalin ana faaliyet alanı olarak düşünülen Belediye Parkı bile zorunlu misafirler için sığınak oldu.

Şırnak´ta oluşan bu durum festivalin etkin ve sorunsuz gerçekleşmesini mümkün kılmamaktadır. Mevcut şartlar ve atmosfer bu çapta büyük bir organizasyonun sağlıklı bir şekilde hayata geçirilmesini zorlaştıracağı tüm yetkililerin ortak görüşüdür. Takdir edersiniz ki Şırnak´a il dışından 1000 kişinin üzerinde kişi gelecekti ve gelen her kişinin minimum temel ihtiyaçları karşılanması gerekir. Gerek fiziksel şartlar gerekse mevcut atmosfer çok zor bir karar vermemize neden olmuştur. Bu nedenle 12-15 Eylül tarihlerinde yapılacak olan festival iptal olmuştur.

Yol biletini alıp, iadesinde sorun olanlar festival mail adresi üzerinden iletişime geçebilir.

Bu sene ki festival hazırlıklarına emek verenlere, başvuru yapan gönüllü, katılımcı gençlere ve kuruluşlara sonsuz teşekkürler. Ve herkesten ayrı ayrı özür diliyoruz.

Sağlıcakla kalın.