Neden GAPGENÇ

    • Neden GAPGENÇ
GAPGENÇ Festival; bölgesel, ulusal, uluslararasi boyutta festivale katilacak gençler arasinda bir diyalog gelistirilmesine yönelik platformlarin olusturulmasini, farkli ülkelerden gelen farkli kültür ve tecrübelere sahip gençlerin yapilacak aktivitelerle kaynasmasini ve gençler arasinda hosgörü kavrami hakkinda farkindalik yaratmayi amaçlamaktadir. Farkli kültürlerden gelen gençlerin farkli bakis açilari görmelerini ve gençlerin duygularini farkli bir platformda paylasmalarini saglamak amaciyla yola çikilan;sirayla Mardin, Batman, Gaziantep, Siirt ve Adiyaman´da gerçelestirilen GAP Gençlik Festivali’nin altincisi bu yil Sanliurfa´da gerçeklestirilecektir.

Her Gap gençte oldugu gibi Sanliurfa´da da gençlerin yaratacagi aktif, üretken ve evrensel ortamda empatiyi, paylasabilmenin essiz mutlulugunu, gönüllülügü ve isbirligini yeniden kesfedecek olan gençler bu sayede yeni bakis açilari kazanacaklardir.
Festivalin bölgesel anlamdan öte evrensel anlamda önemi; gençlere yeni bakis açisi kazandirmasi, birbirleriyle fikir alisverisi içinde olmalari, iletisim ve isbirligi gibi kavramlari gelistirebilmelerini saglamasidir. Festival; gençleri, gençlik kuruluslarini, genç sanatçilari ve egitmenleri bir araya getirerek; birbirlerini kültürel, sanatsal ve sosyal degerleriyle daha yakindan tanimalarina, birbirleriyle bilgi ve birikimlerini paylasmalarina olanak saglayacaktir.