Neden GAPGENÇ

    • Neden GAPGENÇ
GAPGENÇ Festival; bölgesel, ulusal, uluslararası boyutta festivale katılacak gençler arasında bir diyalog geliştirilmesine yönelik platformların oluşturulmasını, farklı ülkelerden gelen farklı kültür ve tecrübelere sahip gençlerin yapılacak aktivitelerle kaynaşmasını ve gençler arasında hoşgörü kavramı hakkında farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Farklı kültürlerden gelen gençlerin farklı bakış açıları görmelerini ve gençlerin duygularını farklı bir platformda paylaşmalarını sağlamak amacıyla yola çıkılan;sırayla Mardin, Batman, Gaziantep, Siirt ve Adıyaman´da gerçeleştirilen GAP Gençlik Festivali’nin altıncısı bu yıl Şırnak´ta gerçekleştirilecektir.

Her Gap gençte olduğu gibi Şırnak´ta da gençlerin yaratacağı aktif, üretken ve evrensel ortamda empatiyi, paylaşabilmenin eşsiz mutluluğunu, gönüllülüğü ve işbirliğini yeniden keşfedecek olan gençler bu sayede yeni bakış açıları kazanacaklardır.
Festivalin bölgesel anlamdan öte evrensel anlamda önemi; gençlere yeni bakış açısı kazandırması, birbirleriyle fikir alışverişi içinde olmaları, iletişim ve işbirliği gibi kavramları geliştirebilmelerini sağlamasıdır. Festival; gençleri, gençlik kuruluşlarını, genç sanatçıları ve eğitmenleri bir araya getirerek; birbirlerini kültürel, sanatsal ve sosyal değerleriyle daha yakından tanımalarına, birbirleriyle bilgi ve birikimlerini paylaşmalarına olanak sağlayacaktır.